İnternetten Para Kazan

Evden Çalışmanın Avantajları Nelerdir ?


Evden çalışmanın çalışanlar açısından avantajları
 
-Esnek çalışma saatleri.
-Sabahları ve akşamları servisi kaçırma endişesi bitiyor. 
-Pazartesi sendromu ortadan kalkıyor. 
-Artık kendi işinize sahipsiniz.
-Arabanın benzin masrafı azalıyor. 
-İşe gitmek ve eve dönmek için yol parası ödeme derdi sona eriyor. 
-Sabah ve akşam trafiğine takılma çilesi olmuyor. 
-Patron stresine son.
-Yüksek sesle konuşan ve dedikoducu mesai arkadaşları olmuyor. 
-Sürekli soru soran birilerini cevaplamakla uğraşmıyorsunuz bitiyor 
-Başkalarının işini yaparak işinizin bölünmesi söz konusu olmuyor. 
-Kahvaltı yapmadan mesaiye başlama gibi bir durum olmuyor.     
-Sürekli çalan telefonlarla boğuşmak durumunda değilsiniz. 
-İzin almanızı gerektirecek bir durum söz konusu olduğunda  "Nasıl izin alacağım?" derdi olmuyor. -Emziren kadınlar için evden çalışmak bebeğin emzirilmesi açısından kolaylık sağlıyor. 
-Tatil mi, beklemeye hiç gerek yok.
-Özgürlük; kendi işinizin patronu olsanız bile asla bir blog yazarı kadar özgür olmazsınız.


Para kazanmak sizin elinizde; satış ortaklığı yabancı kaynaklarda performans marketing olarak değerlendirilir. Buradaki performans kelimesinden anlaşılacağı üzere gösterdiğiniz çabaya orantılı olarak para kazanırsınız. İş verenin size verdiği kadar değil, gösterdiğiniz performans ile orantılı olarak para kazanmak sizce de daha cazip değil mi? Kar oranı çok yüksek olan pek çok sektörde bile iş verenler çalışanlara hak ettikleri parayı ödemiyor. Bu haksızlığa daha fazla katlanmak istemiyorsanız satış ortaklığı gibi cazip bir evden para kazanma fikrine yönelmeniz şart.


Evden çalışmak güzel bir fikir. Peki, bunun hiç mi dezavantajı yok diye sorabilirsiniz. 
Evden çalışmanın güzel yanları olduğu gibi olumsuz yanları da var. 

Evden çalışmanın dezavantajları

 -Evde çalıştığınız zaman iş ve ev yaşamını birbirinden ayırmak zorlaşıyor. (Kendi oto kontrol mekanizmanızı sağlamanız gerekli.) 
-Mesai saatleriniz ofiste çalışırken olduğu gibi kati bir saatte sona ermeyebiliyor, geç saatlere kadar çalışabiliyorsunuz. (Bazen sabaha kadar çalıştığımı biliyorum.) 
-Çalışma arkadaşlarınızla yüz yüze iletişim kurarak sağladığınız interaktivite evden çalışırken çoğu zaman gerçekleşmiyor. (Ev ortamı bazen insanı çok bunaltıyor. Konuşacak, şakalaşacak birilerine ihtiyacınız olabiliyor.) 
-İş akışında kopukluk oluşabiliyor. (Alışveriş yapma, para çekme, fatura ödeme, ev temizliği vb. hesapta olmayan durumlar) 
-İş yeri bir sosyalleşme alanı olduğundan, evde kaldığınız süre boyunca bu sosyalleşmeden uzak kalmış oluyorsunuz. (Asosyal bir yapıda olanlar için daha da sıkıntılı bir durum) 
-Evde çalışan kadınsa, çocukla ilgilenmek durumunda kalmak çalışmayı engelleyebiliyor. (Yemek, temizlik, emzirme, uyutma, oyun oynama vb.)