İnternetten Para Kazan

Network Marketing Nedir ?


Network Marketing, tavsiye mantığına dayalı bir sistemdir. Yani siz ürünü alır, kullanır ve memnun kalırsanız doğal olarak bunu çevrenizdekilere tavsiye edersiniz. Araştırmalara göre bu tavsiyenin, bir satıcı tarafından yapılan sunumdan veya medya ile yapılan reklamdan çok daha fazla sonuç verdiği tespit edilmiştir. Bunun için çokta araştırmaya gerek yok. Kendimize bunu sorsak, bizde ürünü kullanan güvenilir bir tanıdığımızın tavsiyesine daha çok itimat edeceğimizi görürüz. Ayrıca bu sebeptendir ki, bu sektörde kendini ispatlamış firmaların ürünleri oldukça kalitelidir ve başarılı olması için böyle olmak zorundadır.

Network Marketing, ekip işidir. Siz kişisel referanslarınızdan/satışlarınızdan da para kazanırsınız fakat önemli olan ekibinizde oluşan ciro üzerinden kazanılan paradır. Asıl büyük kazanım burada oluşur. Bu açıdan Network Marketing “1 kişinin %100 çabası yerine, 100 kişinin %1 çabası ile yüksek verim/kâr elde etme.” prensibine dayanır.

Network Marketing size ne fayda sağlar?

Ek Gelir veya Asıl Gelir kaynağınız olabilir
Ailenize maddi olarak katkı sağlayabilirsiniz
Maddi özgürlüğe sahip olabilirsiniz
Sevdiklerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz
Kariyer yapma fırsatınız vardır
Hak ettiğiniz kadar kazanabileceğiniz işlerdendir
Yeni insanlarla tanışır, sosyalleşir, hayatın içinde olursunuz
İnsanlara yardım etmenin mutluluğunu yaşarsınız
Kimseye bağlı kalmaksızın çalışırsınız
Üst yöneticiniz yoktur

Bu iş modelinden kimler yararlanabilir?

Network Marketing işi herhangi bir diploma gerektirmez. 18 yaşını doldurmuş herkesin yapabileceği kadar basit, aynı zamanda çok saygın insanların yapabileceği kadar ciddi bir iştir.

Ülkemizde Network Marketing sektörüne gönül vermiş her kesimden insan bulunmaktadır. Ev hanımlarından-maaşlı çalışanlara, esnaflardan-iş adamlarına kadar bir çok girişimci hayatlarının eksik olan yönlerini Network Marketing ile kapatmaktadır.